Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi Alibaba.com Genel Bilgi (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
45
Mesajlar
57
Tepki Puanı
18
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Alışveriş kelimesinin son zamanlarda çok başka anlamlar kazandığını hepimiz biliyoruz. Teknolojinin gelişmesi ile beraber alışverişe olan ilgi de artmıştır. Alışveriş yapmayı seven insanlar artık cep telefonlarından veya bilgisayarlarından aradığı ürünü kolayca bulabilir hale geldi. Tüm bunlarla beraber e-ticaret kelimesi de kelime olmaktan çıkmış ve meslek statüsü kazanmıştır. Binlerce e-ticaret sitesi arasından en bilinir olanlarından birisi de Alibaba.com olmuştur. Tüm dünyaya hitap eden bu şirket büyük bir firma olma yetisini kısa bir sürede kazanmıştır. Bu başarıyı elde etmenin kolay olmadığını neredeyse hepimiz söyleyebiliriz. Kullanıcılarına vermiş olduğu kalite ve güven ile var olmayı günümüze kadar sürdürmüş olan Alibaba.com alışveriş konusunda en büyük firmalardan birisidir.

E-Ticaret Nedir? yazımızıda okumanızı öneririz.

alibaba-genel-bilgiler.jpg

Alibaba.com Nasıl Kuruldu?
Amerika Birleşik Devletleri'ne çevirmenlik yapmak için gelen Jack Ma tarafından kurulmuştur. Jack Ma Çinli bir iş adamıdır. İnternet ile Amerika'da tanışan Jack ilk başlarda ne olduğunu anlamasa da öğrenmek için gayret etmiştir. İlk etapta çeviri sitesi kuran Jack burada ilgi görmeyince çalışmalarına devam etmiştir. Daha sonra Çin'e dönen Jack Ma on yedi arkadaşı ile beraber Alibaba.com'u kurmuştur. 1999 yılında Çin'de kurulan Alibaba.com Jack Ma'nın başarılarının bir göstergesidir. Alışveriş sever insanlara sadece ülkeleri değil, tüm dünyadaki ürünleri ulaşmasını sağlamaktadır. İnternetten alışveriş yapmayı seven insanlar bu platform üzerinden birçok ürün arasında tercih yapıp siparişini vermektedir.

E-ticaret sitelerinin genel özelliği olan görseller ile birlikte ürün sergilemek eylemini başarıyla ve titizlikle gerçekleştirmiştir. Alibaba.com sayesinde Çinli satıcılar e-ihracat ile tanışmış oldular.

Diğer pazaryeri hakkında bilgi almak için -> Pazaryerleri Kategorisi
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt