Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

bireysel koçluk almak isteyenlere (2 Kişi)

livacan

Yeni Üye
Katılım
29 Kas 2020
Konular
3
Mesajlar
3
Tepki Puanı
0
Konum
istanbul
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Merhaba, geçen gün koçluk ile ilgili bir yazı gözüme çarptı ve bu hizmetin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. özellikle işletmesi olan insanlara çok yarar sağlayacak bir şey. Edindiğim bilgileri sizlerlede paylaşmak isterim. İyi Okumalar..

Koçluk bire bir özel seans şeklinde yapılır. İster bireysel ister kurumsal koçluk alın öncelikle hizmeti alacak kişinin koçluğun tam olarak ne olduğunu bilmesi ve onaylaması gereklidir. Süreci onaylayan bireyin sponsoru kurumu ise bazı
noktalarda kurum beklenti ve vizyonu da sürece dahildir. Her iki şekilde de
sürecin tamamı koç ve koçluk alan arasındaki gizlilik çerçevesinde yürütülür. Bu arada ben patronlar kulubu gibi bir etkinlik duymuştum orası işletme sahiplerinin fikir alışverişinde bulunduğu bir platform gibi bir şey sanırım bana çok yararlı olabilir gibi geliyor.

Tüm sorumluluk koçluk hizmeti alan kişinindir. Randevusunu organize etmekten verdiği kararları uygulamaya kadar süreci kendi yürütür. Koçluk bir yetişkin-yetişkin* iletişimidir.

Koç, sadece bu süreçte yol arkadaşlığı yapacak ve kişiyi yolda tutacaktır. Amaç aynı anda birden çok düşünce dosyayı işlemeye programlı beynimizin o an için en önemli konuya odaklanmasını sağlamaktır. Bu şekilde koç aynı zamandan kendi düşünce dosyalarını da yönetmektedir. An’da kalarak ve yanındaki kişinin de konuya odaklanmasını sağlamaktadır. Tüm bunları yaparken de sadece güçlü soru soran olarak görünmektedir.


Bire Bir Koçluk Nedir?

Bire Bir Koçluk süreci, şirketin şu anda nerede olduğunu ve nerede olmasını istediğinizde mutlak bir netlik elde etmek için değerlendirme oturumuyla başlar. Bunun sonucunda başarıya ulaşmak için en doğru koçluk programına yönlendirilirsiniz.
Bire bir koçluk sürecinin ilk aşaması, iş sahibinin/ yöneticinin iş üzerinde stratejik olarak çalışabileceği zamana sahip olmalarını sağlamak için, zaman yönetiminde ustalaşmasıdır.
İkinci aşama, iş planının bir taslağı gözden geçirilir ve hedefler belirlenir. Hedefler araştırılır ve işletme koçunuz da motivasyon ve odaklamayı sağlamak için kişisel hedeflerini belirler. Bire bir koçluk seansları haftalık veya iki haftada bir olacak şekilde planlanır.
Bunun ötesinde, şirkete ve işletme değerlendirme oturumunda belirlenen hedeflere bağlı çalışılır.

birebir kocluk ; kişinin vizyon ve beklentisine göre ilk görüşmede yapılandırılır. Ancak süreç boyunca bu yapı güncellenebilir. Süreç bir yolculuk teması içerdiği için yol boyu düşünceler, hedefler, niyetler, istekler ve eylemler değişebileceği karşılıklı kabul edilmiştir. Değişim her daim vardır ve hep gelecek odaklıdır.


Bu Benim İşim İçin Uygun Mu?

Bire bir koçluk programı, hali hazırda istikrarlı bir şekilde büyümekte olan yüksek kaliteli işletmeler için uygundur, ancak daha hızlı büyüme sağlar…

Muhtemelen çok uzun saatler çalışıyorsunuz ve işiniz sürekli sizin birebir ilginiz olmadan hayatta kalamayacak. Başka bir deyişle, işletmeniz tam potansiyeline ulaşmıyor. Bu program tam size göre!

Bu programlar sadece yeni zorlukları benimsemeye ve değişmeye istekli olanlara yöneliktir.
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Users who are viewing this konu

Tips
İpucu
Üst Alt