Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi E-Ticarette Kapıda Ödeme Yöntemi (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
47
Mesajlar
59
Tepki Puanı
18
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
E-ticaret’de kapıda ödeme sistemi tüketicilerin bir alışveriş faaliyetinde sıklıkla aradığı bir sistemdir. Günümüzde e-ticaret yapan, ürün ve hizmetlerin online platformlardan sahip olunmasına imkan tanıyan firmalar çeşitli ödeme seçeneklerini kullanarak hizmet sunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan ödeme sistemi ise; banka kartı ya da kredi kartı ile yapılan ödemelerdir. Kredi kartının taksit seçeneği sunması ve ödemeyi erteleme özelliği, e-ticaret sitelerinin de bu ödeme sistemine yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Bu alışveriş sitelerinin kredi kartı, banka kartı, EFT ya da havale gibi yollar ile aldığı ödemeler, yalnızca banka müşterilerinin yararlanabildiği ödeme yöntemleridir. Dolayısı ile banka kartı olmayan ya da kredi kartı olmayan kişiler için bir ödeme yöntemi ihtiyacı doğmaktadır. Bu ödeme yöntemi de; kapıda ödeme yöntemidir.

Kapıda ödeme sistemi, herhangi bir banka müşterisi olmayan kişilerin gerçekleştirebildiği bir ödeme sistemidir. Bu sistemden yararlanan bir diğer kesim ise; 18 yaş sınırını geçmediği için kart sahibi olamayan kişilerdir. Günümüzde online alışveriş seçeneği 18 yaş altında olan kişiler tarafından da yoğun olarak kullanılmaktadır. Dolayısı ile bu ödeme yöntemi bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır.

e-ticarette-kapida-odeme-yontemi.jpg

E-ticaret’de Kapıda Ödeme Sistemi Nedir?
Kapıda ödeme sistemi, son yıllarda ülkemizde kullanılmaya başlayan bir ödeme sistemidir. İnternet üzerinden, e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlere kuşku ile yaklaşan, güven duymayan ve banka müşterisi olmayan kişilerin rağbet ettikleri bu ödeme yöntemi oldukça güvenlidir. Çünkü e-ticaret’de kapıda ödeme sistemi dahilinde, ürün ya da hizmet satın alan kişiler herhangi özel bir bilgisini hiçbir ortamda paylaşmamakta, yalnızca ürün ya da hizmetin teslim edileceği aşamada ödeme işlemini gerçekleştirmektedir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde söz konusu olarak satın alınan mal, tüketicilerin verdiği bilgiler doğrultusunda bir kargo aracılığı ile adrese teslim edilmektedir. E-ticaret yapan firma bu noktada, kargo şirketi ile özel bir anlaşma yapmakta ve malın ücretini, teslimatın gerçekleştiği anda kargo görevlisi ile almaktadır.

E-ticaret’de Kapıda Ödeme Sistemi Avantajları
E-ticaret’de kapıda ödeme sistemi, tüketicilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajların başında ise güvenli alışveriş gelmektedir. Kapıda ödeme sisteminin söz konusu olduğu alışverişlerde herhangi bir kart bilgisi girilmediği için güvenlik açığı oluşmamaktadır. Bu sistemin diğer avantajı ise şunlardır:

  • Ürünün gönderilmemesi söz konusu olmaz
  • Alışveriş güvenli gerçekleşir
  • Banka müşterisi olmayan kişiler de alışveriş yapabilir
  • Kapıda kredi veya banka kartı ile ödeme sağlanabilir
E-ticarette kargo sorunları hakkında bilgi almak için -> E-Ticaret'de Kargo Sorunları yazımız okuyabilirsiniz.
E-ticaret hakkında bilgi ve haberlere ulaşabilmek için -> E-Ticaret Bilgi ve Haberler Kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt