Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi E-Ticarette Kredi Kartının Önemi (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
51
Mesajlar
63
Tepki Puanı
19
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
E-ticaret’de kredi kartı ile ödeme online olarak alışveriş yapan kişilerin en fazla kullandığı ödeme yöntemidir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği, e-ticaret sitelerinin de vazgeçilmez ödeme seçeneği olarak önemini korumaktadır. Özellikle ülkemizde kredi kartı kullanımının yaygın olması ve yapılan alışverişlerde sıklıkla kredi kartı kullanılıyor olması, bu ödeme yöntemini vazgeçilmez kılmaktadır. Bir e-ticaret sitesinden yapılmakta olan alışveriş esnasında alışverişin tamamlanabilmesi için kredi kartı ile ödeme yöntemini seçen kişilerin, kredi kartı bilgilerini e-ticaret sitesinin sayfasına girmesi gerekmektedir. Bu durum çoğu zaman güvenlik açığının ulaşmasına neden olsa da hala sıklıkla kullanılmaktadır. Kart bilgilerinin girişi sırasında bilgilerin kopyalanması ve daha sonra dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanılması, e-ticaret sitelerinin daha fazla önlem alması sayesinde aşılmaktadır. Yine de kart bilgilerinin gizliliğinden şüphe duyan kişiler, başka ödeme yöntemlerini de kullanabilmektedir yada geçici bir sanal kart oluşuturabilinir.

e-ticarette-kredi-karti.jpg

Kapıda ödeme yöntemi ile ilgili yazımızı okumak için -> E-Ticarette Kapıda Ödeme Yöntemi

E-ticaret’de Kredi Kartı ile Ödeme Yönteminin Avantajı
Online platformlardan alışverişlerini gerçekleştiren tüketiciler, kimi zaman zorunlu olarak kimi zaman da kredi kartının sunduğu avantajlardan yararlanmak adına kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartları, geleneksel olarak alışverişlerde olduğu gibi internet üzerinden yapılan alışverişlerde de taksit imkanı sunmaktadır. Dolayısı ile tüketiciler daha uygun ödeme koşulları altında alışveriş yapabilmek için e-ticaret’de kredi kartı ile ödeme yöntemini yoğun olarak kullanmaktadır. Sonuç olarak, bir e-ticaret sitesinin ödeme yöntemi olarak kredi kartı ile ödeme seçeneğini sunması tüketicilerin oldukça yararına olmaktadır.

E-ticaret’de Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?
Günümüzde alışveriş faaliyetlerinde sıklıkla kullanılan e-ticaret siteleri genel olarak kredi kartı ile ödeme seçeneğinin kullanılmasına olanak tanımaktadır. Bu yöntem ile yapılan alışverişlerde, alıcılar ürün yada hizmetin ödemesinin yapılması aşamasında kart numarası, kartın son kullanım tarihi ve kredi kartlarının genellikle arka yüzeyinde bulunan CVV kodu bilgilerinin girişini yapmaktadır. Bu bilgilerin girilmesinin ardından ise banka, kart sahibi olan kişinin cep telefonuna mesaj olarak bir onay kodu yollamaktadır. Bu onay kodunun da e-ticaret sitesinin ara yüzüne girilmesi ile alışveriş tamamlanabilmektedir. Görüldüğü üzere, e-ticaret’de kredi kartı ile ödeme işlemi oldukça basit ve güvenli bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu noktada önemli olan; online alışveriş yapılacak olan e-ticaret firmasının web sitesinin SSL sertifikası ile korunuyor olmasıdır.

E-Ticaret hakkında bilgi almak için -> E-Ticaret Nedir? yazımızı okuyunuz.
Ödeme Sistemleri hakkında bilgi almak için -> Ödeme Sistemleri kategorimizi ziyaret ediniz.
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Users who are viewing this konu

Tips
İpucu
Üst Alt