Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi E-Ticarette Para Kazanmak: Havayı Koklamak! (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
45
Mesajlar
57
Tepki Puanı
18
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Herkesin bildiği üzere zorlu Korona Virüs sürecinden geçtik sayılır. Perakende satış yapan işletmeler zarar ederken e-ticaret yapan insanların kar ettiğini gördük. Bu zaten yakın gelecekte olası bir durum. Çünkü biz insan oğlu tembeliz. Araba, çamaşır ve bulaşık makinesi, tekerlek gibi bir çok icadın sebebi tembelliğimizdir.

Nedir bu havayı koklamak? İlk korona vakaları çıktığında kimse tahmin edemezdi bu kadar büyük bir şey olacağını. Gerçekten fark edenler ise maske, eldiven ve dezanfektan fiyatlarını arttırarak, para kazanmayı hedeflediler. Büyük bir kısmı kazandı ve halen kazanmaya devam ediyor. Ancak devletimizin getirdiği kısıtlamalar simsarlıklarının önüne geçti diyebiliriz.
Eeee ne var bunda adam maske getirmiş satmış işte. Çok doğru şimdi size asılda çok ihtiyaç olacak bir ürün söyleyeceğim. Webcamler! Corona sürecinde Web kamerası satışlar %4000 artmış yanlış yazmadım. Yüzde 4 bin! İnsanlar eve kapanınca görüntülü görüşme ihtiyaçlarını telefondan yaptılar ancak sonuç olarak mobildi ve yeterli değildi. Bu yüzden Web kamerası almaya ihtiyaç duydular.

Aşağıdaki görsel Akakce.com’dan alınmıştır. Ellerinde mevcut stoğu olan büyük firmalar olması gereken fiyatı 6 katına satmışlar. Zaten bu ürünün stoğu direk bittiğini söyleyebilirim.

kamera.PNG

(Tarih 18.07.2020 bazı firmalar tekrardan kameraları getirmişler fakat fiyatlar çok yüksek.)

Şimdi 1 liralık maskeyi 5 liraya satan binlerce firmamı kar etti yoksa tek başına kamera satan bir firma mı? Buradaki yorum size kalmış.
Virüs zamanında maske satmak basit tahmin edilebilecek bir şeydi ve bir sürü firma maskeye yatırım yaptı ancak kamera maalesef kimsenin aklına gelmedi.

E-Ticarette kendinizi geliştirmek ve birbirinden güzel bilgiler edinmek için E-Ticaret forumumuza hala üye olmadıysanız üye olmanızı öneriyorum.
 
Son düzenleme:

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
45
Mesajlar
57
Tepki Puanı
18
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Güncelleme: Uzaktan eğitime geçildi. Buda Web Cam ve Tablet satışları isli misli katladı. Unutmayın her kriz bir satış fırsatıdır aslında.
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt