Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi eBay.com Genel Bilgi (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
45
Mesajlar
57
Tepki Puanı
18
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
eBay.com 3 Eylül 1995 tarihinde Pierre Omidyar tarafından kurulan bu şirket kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya sesini duyurmuştur. Günümüzde internetten alışveriş inanılmaz bir ivme kazandı. Tabii bunun yanı sıra pazaryerilerinin sayısı da oldukça arttı. eBay ülkemizde aktif olarak bulunmasada 2011 yılında Gittigidiyor.com’u 217.5 milyon dolara bünyesine katarak ülkemizde de boy göstermeye başladı. eBay.com’u ve Gittigidiyor.com’u ziyaret ettiğinizde tasarımsal bakımdan da benzerlikler içerdiğini göreceksiniz. Oturduğunuz yerden telefon, tablet veya bilgisayardan tek tıkla kolayca sipariş verebilirsiniz. eBay’i diğer platforumlarından ayıran önemli bir özellik ise ikinci el ürünlerinin satılabilir olması. Aynı özellik Gittigidiyor.com’da da bulunmaktadır. Son olarak eBay B2B ve B2C gibi satış yöntemlerine izin veriyor.

B2B Nedir? - B2C Nedir?

ebay-hakkinda-genel-bilgiler.jpg
eBay’in Avantajları
  • Devasa bir pazaryeri olduğu için bir çok satıcı bulunmaktadır. Aradığınız herşeyi bulabilir, sattığınız her ürüne de alıcı bulabilirsiniz.
  • Bir sürü reklam modeli bulunmaktadır. Satacağınız ürünü çeşitli reklamlarla kolayca satabilirsiniz.
  • eBay bir dünyaca bilinen marka olmasının arkasında yatan en önemli sebep; Güven! Alıcı yada satıcı olun eBay iki tarafında haklarını adaletli bir şekilde savunabildiği için kimsenin güven sorunu oluşmamakta.
eBay’de E-İhracat Yapabilirim miyim?
Ülkemizde eBay’e iharacat yapmanız mümkün. Ücretsiz bir eBay satıcı hesabı açarak satmaya başlayabilirsiniz. eBay’de her ay 50 ürünü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Maliyetler ise ürünün fiyatı ve ne kadar süreyle listelendiğinize göre değişiklik gösterebilir. eBay.com’da hemen hemen herşeyi satabilirsiniz.

Aman dikkat! Kargo maliyetlerini iyi hesaplayın. Satılan ürünlerinizin iade edilebileceğini unutmayın.

Diğer pazaryeri hakkında bilgi almak için -> Pazaryerleri Kategorisi
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt