Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi Hes Kodu Nasıl Alınır? (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
51
Mesajlar
63
Tepki Puanı
19
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Günümüzde Koronavirüs ile mücadele halen devam ediyor ancak hayatımıza da bir taraftan devam etmemiz gerekiyor. Bu zorlu süreçte yolculuk yapmak zorunda olabiliriz. Bunun için ihtiyacımız olan birkaç şey var. Öncelikle maskemiz, biletimiz ve Hes kodumuzun olması gerekiyor. Hes kodu nedir altı üstü yolculuk yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Korkmayın çok basit bir - iki işlemle kodunuzu alabiliyorsunuz.

Hes Kodu Nedir?

Hes açılımı “Hayat Eve Sığar” anlamına gelmektedir. Bu kod ile otobüs ve uçak seyahatlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kodunuz olmadan yolculuğa çıkamazsınız. Her yolculuk için ayrı ayrı kodlar almanız gerekiyor.

Hes Kodu Ne İşe Yarıyor?
Hes kodunu şöyle düşünebiliriz, seyahatinizden sonra birisini rahatsızlandı ve Koronavirüs tanısı kondu. Hes kodu sayesinde sağlık bakanlığı o seyahatte bulunan herkesi kendilerini karantinaya alma konusunda uyarabilir. Bu işlem kod sayesinde çok hızlı bir şekilde olacaktır. Ayrıca koronavirüs testi pozitif çıkmış ancak evde kendisini karantinaya alması gereken kişilere hes kodu verilmemekte. Dolayısıyla yolculuk yapamamaktalar. Sizde içiniz rahat bir şekilde uçağınıza veya otobüsünüze binebilirsiniz.

Hes Kodu Nasıl Alınır?

Hes koduna sahip olabilmek için iki adet yöntem bulunmaktadır.
Yöntem 1: Hayat Eve Sığar Uygulaması

Hayat Eve Sığar uygulamasından Hes kodu almak için ilk önce telefonumuza Hes uygulamasını indirmemiz gerekiyor. İndirdikten sonra uygulamaya giriş yapıyoruz. Ekranda çıkan “Hes Kodu İşlemleri”ne basıyoruz.
Karşımıza çıkan sayfanın en alt kısmında ekle butonuna basarak Hes kodunuzu alabiliyorsunuz.
hes-kodu-nasil-alinir.PNG
Hes uygulamasını indirmek isteyen android cihazlar bunu: Hayat Eve Sığar - Apps on Google Play
iOS cihazlar ise bunu: ‎Hayat Eve Sığar

Bağlantılara tıklayarak ücretsiz ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Yöntem 2: SMS

Kısa mesaj yöntemi ile hes koduna sahip olabilirsiniz.
Telefonunuz mesajlar bölümünden, yeni mesaj oluşturma kısmına geliniz. Mesajınızın içeriğine aralarında boşluk bırakarak şunları yazıyorsunuz. Hes(boşluk) T.C Kimlik Numarası(boşluk) T.C Kimlik seri numarasının son 4 hanesi(boşluk) Paylaşım Süresi. Paylaşım süresi gün olarak yazılmalıdır. Bunları yazdıktan sonra 2023’e ücretsiz kısa mesaj göndererek alabilirsiniz.

Bu yöntemler ile sağlıklı her birey Hes kodunu kolayca alabilir ancak Koronavirüs tanısın koyulan birisine temas dahi etmişseniz bu konu alamazsınız.
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Users who are viewing this konu

Tips
İpucu
Üst Alt