Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi mukellef.co Hakkında Açıklama (1 Kişi)

Admin 

Yönetici
Administrator
Katılım
12 Haz 2020
Konular
40
Mesajlar
57
Tepki Puanı
14
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Odamıza "mukellef.co" isimli web sitesi ile ilgili pek çok şikayet başvurusu gelmiştir. Oda olarak yaptığımız inceleme ve tespitler neticesinde; 3568 sayılı Meslek Yasası ve Yönetmeliklerine aykırı faaliyetlerde de bulundukları gerekçesiyle, ilgililer hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na 23.01.2020 tarihinde suç duyurusunda bulunulmuştur.

Ayrıca; ilgililere, mevzuata aykırı faaliyetlerine bir an önce son vermeleri gerektiğine ilişkin ihtarname gönderilmiş, konuyla ilgili bir meslek mensubuna da disiplin işlemleri başlatılmıştır.

n11.com adlı web sitesinde de, birkaç gündür "mukellef.co" isimli firmanın reklamı/yönlendirmesi yapıldığından; n11.com web sitesi yetkililerine, web sitelerinden bu firma ile ilgili hukuka aykırı olarak yaptıkları reklam ve aracılık/işbirliği faaliyetlerine bir an önce son verilmesi hakkında ihtarname gönderilmiştir.

Meslek mensuplarımızın bilgisine sunulur.

KAYNAK
 

Ahmet Aydın 

Yönetici
Moderator
Katılım
20 Haz 2020
Konular
1
Mesajlar
16
Tepki Puanı
14
Konum
Antalya
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Yasal Mevzuat nedir bilmiyorum fakat mukellef.co uzun zamandır hizmet veriyordu ne zaman n11 ile ortaklık anlaşmasında bulunuldu sosyal medyada gündeme oturdu aslında mukellef.co aslında içinde barındırdığı anlaşmalı mali müşavirler ile süreci yönetiyorlar bence süreci tıkamak yada şuç duyurusunda bulunmak yerine biz ne yapabiliriz artık her şey değiştiği gibi farklı sektörler de bu değişime ayak uydurmak zorundalar daha hala e-fatura e-arşiv e-irsaliye bilmeyen bir çok bu mesleği yapan muhasebe ve müşavirler var çünkü kara düzen alışılmışlık var bunları bir mükellef olarak yazıyorum başımıza geldiği için umarım konu hakkında herkesi tatmin edecek bir yol bulunur hep birlikte dijital dünya da yerimizi nasıl alırız kafa yormamız lazım bağcıyı dövmek değil o ağaçta ki üzümlerden herkes nasıl nasibini alır ona odaklanmamız gerekiyor. esenlikler dilerim :) :)
 

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt