Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Sizce Ne Satmalıyım? (1 Kişi)

thor88 

Yeni Üye
Konular
2
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Yaz geldi, dönemsel ürünlerde çok fazla para kazanabilirim diye düşünüyorum ancak pazaryeri bu işe taş koyuyorlar. Bulduğum ürünlerin maliyetinden daha uygun fiyata satanlar var...

Ahmet Aydın 

Yönetici
Moderator
Konular
1
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Yaz dönemine özel ürünler tabi ki satabilirsiniz fakat ürün maliyetlerini rekabet oranı yüksek ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederim ürün açısından konuşmak gerekir ise ya ikili ilişkileriniz çok kuvvetli olacak yada güçlü bir sermaye ile girip rakiplerinizin önüne geçeceksiniz. herkes her ürünü satacak diye bir şey yok iyi araştır iyi analiz et belki niş bir ürün bulursun neden olmasın ki.

Moderator 

Yönetici
Moderator
Konular
39
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Yaz geldi, dönemsel ürünlerde çok fazla para kazanabilirim diye düşünüyorum ancak pazaryeri bu işe taş koyuyorlar. Bulduğum ürünlerin maliyetinden daha uygun fiyata satanlar var...
Dönemsel ürünlerde ziyade daha çok sürekli, yaz-kış satılabilecek ürünler bana daha cazip gelmiştir hep.

Admin 

Yönetici
Administrator
Konular
37
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Şahsi görüşüm, bazı firmalar hesap yapmayı bilmiyor. Sadece rekabet etmek için zararına satış yapıyorlar.
Zararına satış yaparken hala kar ettiklerini zannediyorlar.

Bu durum en çok müşteriye yarıyor, bazı ürünleri neredeyse bedavaya alıyorlar. Abartmıyorum 100-150 bandında satılacak ya da satılması gereken ürünler 40-50 TL ye satılıyor.

Maliyet hesaplamasını iyi yapmak gerekir. Bu hesaba sadece ürün ve kargo maliyetini ekliyorlar. Büyük yanlış.. Pazaryeri komisyonu, vergi, ofis - işyeri maliyeti ve personel varsa personel maliyetini eklemek gerekir.

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Konuyu Görüntüleyenler: ( Kullanıcı: 0, Misafir: 0 )

Tips
İpucu
Üst Alt