Neler Yeni

E-Ticaret Forumu

Hoşgeldiniz.. Forumda e-ticaret üzerine herşeyi konuşuyor ve tartışıyoruz.
Pazaryerleri, e-ticaret yazılımları, ödeme sistemleri, kargo firmaları, e-ticaret etkinlik ve duyuruları, gündemdeki tüm konular ve daha fazlası..
Sizde ailemize katılmak istemez misiniz? Üstelik üyelikler tamamen ücretsiz!

Bilgi Sosyal Medya Hesaplarınızı Güvene Alın! (1 Kişi)

Moderator 

Yönetici
Moderator
Katılım
16 Haz 2020
Konular
51
Mesajlar
63
Tepki Puanı
19
Konum
Antalya
Web Sitesi
eticaretforum.com
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Günümüzde artık her işletmenin bir facebook, twitter yada instagram hesabı var. Biz E-ticaret yapan insanların olmazsa olmazı sosyal mecralar diyebiliriz. Hatta sadece instagramdan satış yapan kişilerde var. Peki bir gün sabah uyandığınızda hesabınızın çalındığını görseniz? Çok büyük zararlara uğrayabiliriz. Oysa yapmamız gereken 2 dakikadan daha az sürecek olan basit işlemler.

e-ticaret-forumu-guvenlik.jpg

Güvenli Bir Parola Oluşturun!
İnsanlar genelde hatırlayabilmek için basit parola koyarlar. Tabii bu basit parolalar yüzünden her gün binlerce insanın hesapları çalınıyor.
Güvenli bir şifre oluşturmak istiyorsanız, adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi, evcil hayvanınızın adını veya tuttuğunuz takımı içerisinde barındırmayın. Neden mi? Brute Force teknikleri ile şifrenizin bulunması 2 dakikadan daha kısa sürecektir.
Mesela adınız Ahmet ve köpeğinizin adı da lucy olsun. Şifrenizi ahmetlucy35 yaptınız. Hackerlığın %90'ı sosyal mühendisliktir. %10'u ise yazılımdır. Yani sizin adınızı, köpeğinizin adını ve ilinizin plaka kodunu bilen birisi çok rahat şifrenizi bulabilir. Amaaan benle kim uğraşacak demeyin. O kadar iyi yazılımlar var ki hiç uğraş gerektirmeden hesabınızı alabilirler.

İyi bir şifre oluşturmak için şifre oluşturucu siteler var onları kullanabilirsiniz. Benim kullandığım: Strong Random Password Generator
Herkesin yaptığı bir hata var, her yerde aynı şifreleri kullanmak. Evet hepimiz insanız hepsini tek tek hatırlamamız zor haklısınız. Bunun içinde Google Chrome tarayıcısına kayıt edebilirsiniz.

İki Adımlı Doğrulama Kullanın!
İki adımlı doğrulama, hesabınıza daha önce hiç giriş yapılmamış bir yerden giriş yapılmaya çalışıldığı zaman telefonunuza sms gelmesidir. Sms istemeyenler Google Autenticator kullanabilir. Diyelimki kötü niyetli kişiler şifrenizi kırdı ve hesabınıza giriş yapmaya çalıştı ancak giriş yapamayacaklar. Çünkü telefonunuza gelen koda ihtiyaçları olacak.

Güvenlik hayatımızın her alanında çok önemli. Zaten artık bir çok site güvenli bir şifre oluşturmanız konusunda sizi zorluyor. E-ticaret forumu olarak bizlerde sizlerin güvenliği için sizlere güvenli bir şifre oluşturmanızı öneriyoruz.
 
Moderatör son düzenlenme:

Sizde bize katılmak ister misin?

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni Hesap Oluştur

Hesap oluşturarak bize katılabilirsiniz. Üstelik ücretsiz!

Users who are viewing this konu

Tips
İpucu
Üst Alt